17 квітня 2023 року в Старонекрасівському ЗЗСО відбулося
Найцінніше, що можемо залишити після себе дітям – навчити мистецтву бути щасливими! Але як це зробити? Читайте у Притчі
#батькам #врамкахтижняпсихології
Як розпізнати тривожність у дитини
Тривога – це досить неприємна для людини емоція. Утім, вона може бути здоровою й позитивною емоцією, допомагаючи людині краще підготуватися до складних для неї життєвих моментів. Хвилювання дитини перед іспитом або виступом на сцені – цілком нормальні прояви тривоги.
Час від часу ми непокоїмося. Механізми подолання тривоги в кожного з нас різні: одні слухають музику, інші – співають. Діти в момент занепокоєння можуть розмовляти самі із собою, згадують підбадьорливі слова батьків або просто глибоко дихають, щоб позбавитися напруження.
Але тривожність може становити проблему, наприклад, коли дитина відмовляється відпустити мамину руку й піти в клас або погратися з друзями на вулиці.
Незначна тривога не становить небезпеки. Але якщо вона заважає життю дитини і її батьків, тоді без допомоги спеціаліста не обійтися.
Пропонуємо вам перелік симптомів тривожності у дітей та рекомендації для її полегшенн https://www.facebook.com/photo/ fbid=1238776853411282&set=pcb.1178504246158237
#вчителям #врамкахтижняпсихології
Як розпізнати тривожних учнів
Тривожна дитина, входячи до класу, напружено вдивляється в усе, що знаходиться навколо, несміливо, майже беззвучно вітається і ніяково сідає на краєчок найближчого стільця. Здається, що вона очікує и яких-небудь неприємностей.
Таких дітей у школі чимало, і працювати з ними навіть складніше, тому що і гіперактивні, і агресивні діти завжди на очах, як на долоньці, а тривожні намагаються тримати свої проблеми при собі. Їх відрізняє надмірне занепокоєння, причому іноді вони бояться не самої події, а її передчуття. Часто вони очікують найгіршого. Діти почувають себе безпомічними, побоюються грати в нові ігри, приступати до нових видів діяльності. У них високі вимоги до себе, вони дуже самокритичні. Рівень їхньої самооцінки низький, такі діти дійсно думають, що вони гірше за інших в усьому, що вони некрасиві, нерозумні, незграбні. Вони шукають заохочення, схвалення дорослих у всіх справах.
Для тривожних дітей характерні соматичні проблеми: біль в животі, запаморочення, головні болі, спазми в горлі, утруднений поверхневий подих тощо. Під час прояву тривоги вони часто відчувають сухість у роті, ком у горлі, слабість у ногах, прискорене серцебиття.
Як ще можна виявити тривожну дитину та як допомогти дитині справлятися з таким станом? Гортайте зображення, щоб дізнатися більше. https://www.facebook.com/photo/?fbid=1238777586744542&set=pcb.1178504566158205