СТАРОНЕКРАСІВСЬКИЙ ЗАКЛАД ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ
«ЗАТВЕРДЖУЮ»
Директор закладу
__________А.В.Киричевська
«_____» ___________ 2022 року
«_____» ___________2023 року
ПЛАН
РОБОТИ ШКІЛЬНОЇ БІБЛІОТЕКИ
НА 2022 -2023 НАВЧАЛЬНИЙ РІК
с. Стара Некрасівка
2022 рік
Річний план роботи шкільної бібліотеки Старонекрасівського закладу загальної освіти складений на підставі:
- Констутиції України, Законів України «Про освіту» (Відомості Верховної Ради(ВВР), 2017, № 38-39, ст.380), Концепції нової української школи (МОН 27/10/2016 р)
- Закон України від 26 січня 2016 року №940
- Законом України «Про бібліотеки і бібліотечну справу» від 27.01.1995 року
- Положенням про бібліотеку загальноосвітнього навчального закладу № 139 від 14.05.1999 року
- Інструкції про порядок доставки, комплектування та облік літератури № 1228 від 22. 08. 2017 року
- Інструкції з обліку документів, що знаходяться в бібліотечних фондах № 22 від 03.04.2007 року
- Типової посадової інструкції завідувача бібліотеки загальноосвітнього навчального закладу
- Наказу МОН №1427 від 14. 12. 2012 р (Порядок забезпечення студентів вищих навчальних закладів, учнів загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладів та вихованців дошкільних навчальних закладів підручниками та навчальними посібниками)
Звіт
про роботу шкільної бібліотеки
за 2021- 2022 навчальний рік
Шкільна бібліотека є структурним підрозділом школи, яка здійснює бібліотечно-інформаційне, культурно-просвітницьке забезпечення навчально-виховного процесу. Свою роботу вона організовує спільно з педагогічним колективом відповідно до планів роботи і регламентуючої документації.
Основними завдання шкільної бібліотеки були: реалізація державної політики в галузі загальної освіти, виховання у школярів інформаційної культури, культури читання, формування вміння користуватися бібліотекою, її послугами, довідковим апаратом; сприяння самоосвіті учнів та педагогів за допомогою різних форм і методів бібліотечної роботи.
протягом навчального року:
- здійснювали системну, цілеспрямовану допомогу школярам в успішному засвоєнню навчальних програм, розвитку їх творчого мислення, пізнавальних інтересів і здібностей з використанням бібліотечного ресурсу;
- надавали інформаційну підтримку педагогічним працівникам у підвищенні методичної культури та педагогічної майстерності, допомогу в діяльності вчителів й учнів в освітніх проектах;
- формували в учнів навички незалежного користувача бібліотеки, навчали користуватися книгою й іншими носіями інформації, пошуку, відбору й критичній оцінці інформації;
- удосконалювали традиційні й освоювали нові бібліотечні технології.
- Забезпечували можливості найбільш повного й швидкого доступу до документів.
- Надавали методичні консультаційні допомоги педагогам, учням, батькам в отриманні інформації.
- Використовували різні форми проведення масових та інформаційних заходів.
«Знайомтесь - нові книги!», «Українська книга – дітям!», «Прочитав сам – зацікав товариша», у яких з зацікавленістю прийняли участь учні школи.
Певна робота проводилася бібліотекарем щодо популяризації літератури, з цією метою були сфо Саме тому шкільна бібліотека стала інформаційним центром як для учнів, так і для вчителів, одним із важливих напрямків роботи якого є формування інформаційної культури читачів з використанням різних джерел інформації.
Протягом 2021-2022 навчального року бібліотекар продовжував формування бібліотечного фонду, який відповідав би за змістом освітнім, виховним та інформаційним потребам, а також забезпечував бібліотечне обслуговування учнів та вчителів.
Наша бібліотека продовжуватиме свою діяльність у всіх напрямках, за якими працює школа.
Були визначені конкретні форми інформування кожної категорії читачів з урахуванням їхніх потреб. Продовжувалося формування довідково-інформаційного фонду, були проведені виставки рмовані тематичні викладки книжного фонду, такі як:
- «У чарівний світ розкритої книги всім доступний вхід»
- «Правові знання – підліткам»;
- «Сім׳я та школа – дві могутні сили виховання»;
- «БЖД та правила дорожнього руху»;
- «Пожежна безпека».
Протягом поточного навчального року шкільні бібліотекарі постійно розширювали бібліотечно-інформаційні послуги на основі вдосконалення традиційних і засвоєння нових бібліотечних форм і методів роботи, уведення в роботу новітніх технологій (комп’ютерні презентації, слайд-шоу, букслем (реклама)). Щомісяця оформлялася експрес-інформація «Інформаційний час», підготовлені виставки до ювілейних дат (письменників, видатних людей, міжнародних днів). Усього було протягом навчального року оформлено 35 яскравих книжково-ілюстративних виставок, викладок, поличок.
Бібліотека готувала різноманітні бібліографічні довідки, вела їх облік. Багато довідок носили фактичний та тематичний характер, наприклад:
- «Сучасний стан екології та екологічної катастрофи»;
- «Пам’ятати довічно»;
Діяльність шкільної бібліотеки у 2021-2021 навчальному році була спрямована на виховання в учнів інформаційної культури, любові до книги, культури читання, вміння користуватись бібліотекою, а також на забезпечення різноманітного змісту навчального процесу, всебічне сприяння підвищенню методичної майстерності вчителів шляхом популяризації педагогічної літератури та інформації про неї.
Особлива увага приділялася широкій популяризації української сучасної літератури, літератури з питань освіти, історії і культури українського народу та поваги до рідної мови, національно-культурних і духовних надбань нашого народу.
Отримуючи нову літературу, бібліотекар готував «Інформаційний бюлетень новинок», «Зустріч з новими книгами», організовувались відкриті перегляди літератури «Зупинись на хвилинку – подивись на новинки». На бібліотечно-бібліографічних уроках діти вчились користуватися книгою і опановували навички спілкування.
Проводились бесіди з таких тем:
- «Виникнення писемності»;
- «Подорож у країну «Журналія» (огляд-реклама періодичних видань);
- «Основні елементи книги. Книга незвичайна – книга віртуальна»;
- «Безпечний інтернет для дітей та підлітків»;
- «Віртуальні бібліотеки: мандрівка сторінками сайтів дитячих видань»
До святкових дат та урочистих подій були організовані протягом навчального року виставки, викладки, полички, наприклад:
- «Україна – суверенна Держава»;
- «Україна – європейська країна»;
- «Дзвони Чорнобиля»;
- «Майдан від першої особи»;
- «Край, овіяний легендами»
Слід зазначити активну участь бібліотеки у проведенні щорічного Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек, який проходив під гаслом: «Краєзнавство: нові традиції і цінності», метою якого було залучення дітей до читання книг, популяризації краєзнавчої літератури; виховання поваги до книги, пізнавального інтересу до рідного краю; формування національної свідомості, готовності до захисту Вітчизни; забезпечення дозвілля читачів; розширення кола їхніх читацьких інтересів, були проведені такі заходи:
- Лінійка «Мій дім. Моє село. Моя Україна»
- Створення леп бука «Традиції моєї сім’ї»
- Виготовлення проекту (національні страви) «Зустрічаємо сусідів»
- Конкурс на кращого читця календарно – обрядових пісень Одещини
- Виставка світлин «Розповідає старе фото»
- День творчості:
- плетіння ляльок із кукурудзяного листя
- Показ лялькової вистави «Котигорошко»
- Презентація книжок нашого земляка Івана Чебана «Я народився на Дунаї»
- Конкурс творів на краєзнавчу тематику «Рідного краю звуки і запахи»
- Фотоконкурс «Рідне село у фото об’єктиві»
Особлива увага в ході проведення місячника приділялася видовищній інформації, що спонукає школярів звертатися до книг та пробуджує інтерес до читання; популяризації літератури та інтернет-сервісів про історію рідного краю; поповненню бібліотечного фонду документами з різних галузей знань, зорієнтованих на формування в учнів любові до своєї малої Батьківщини;
Протягом року бібліотекою було проведено чимало цікавих і захоплюючих заходів:
- бесіди з учнями 2-10 класів щодо правил користування бібліотекою, виявлення їхніх інтересів та інформаційних потреб;
- поповнено фонд художньою, науково-популярною літературою для вчителів та учнів, подарованою учнями та батьками;
- розроблено схему залучення бібліотечного активу до роботи в бібліотеці та класних колективах школи;
- на належному рівні організовано роботу з інформаційного обслуговування читачів
- проведено аналіз читацьких формулярів всіх класів з метою виявлення кращих читачів школи, класів, кращого читацького колективу.
- традиційними стали бібліотечні уроки з бібліотечно-бібліографічної грамотності учнів, комп`ютерні презентації з морально-етичного, патріотичного виховання, екологічної спрямованості, екскурсії до бібліотеки та посвята в читачі учнів молодших класів;
- з метою розкриття потенційних можливостей шкільної бібліотеки, підняття її престижу, привернення уваги вчительської, учнівської та батьківської громадськості до проблем бібліотеки навчального закладу, а також популяризації читання в Україні проведені заходи в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек «Краєзнавство: нові традиції і цінності»
- оформлені розробки особистісних заходів та презентацій бібліотекарів для використання їх в навчально-виховному процесі;
Уся робота шкільної бібліотеки спрямована на виховання гармонійної, морально досконалої особистості, свідомої свого громадського обов`язку, відкритої до інтелектуального і творчого розвитку.
Таким чином, дії бібліотекаря та всього педагогічного колективу дали певні результати.
Майже всі діти школи вільно орієнтуються у книжковому фонді бібліотеки відповідно до їх вікової групи; вони мають первинні знання про книгу, бібліографію, бібліотеку від загального ознайомлення з бібліотекою до знання змісту окремих розділів книжкового фонду і вибору книг
Бібліотечним активом один раз на семестр в школі проводяться рейди-перевірки стану збереження підручників. Результати конкурсу члени активу висвітлюють в спеціальних інформаційних бюлетенях. В бібліотеці оформлений куточок «Книжкова лікарня», де учні лікують книги. Проводиться робота по ознайомленню учнів з правилами користування бібліотекою, даються рекомендації батькам щодо виховання у дітей бережливого ставлення до навчальної книги. Спільно з учителями проводяться бесіди, бібліотечні уроки з виховання у дітей бережливого ставлення до навчальної книги.
Треба зазначити, що резерви шкільної бібліотеки в справі інформаційної роботи далеко не вичерпані. Постійний пошук нових, ефективних технологій, прагнення до формування системи інформаційної підтримки освіти, тісний взаємозв’язок і взаємодія з педагогічним колективом буде сприяти утвердженню шкільної бібліотеки як справжнього культурного, інформаційного і освітнього центру, який одержує, зберігає і розповсюджує різноманітні джерела інформації, здатні задовольнити будь-які запити своїх читачів.
Таким чином, зміст роботи шкільної бібліотеки був спрямований на те, щоб формувати духовний світ дитини і сприяти гармонійному розвитку особистості, яка здатна бути спадкоємцем і продовжувачем прогресивних національних традицій.
Невід’ємною складовою освітянського та інформаційного простору є бібліотека, яка накопичує, зберігає і поширює знання, що зафіксовані у друкованих та інших носіях інформації. Саме бібліотека є найважливішою творчою лабораторією, саме від її ресурсів і послуг залежить якість та зміст навчально-виховної роботи.
ВИСНОВОК
Сьогодні шкільна бібліотека є структурним підрозділом школи, призначення якого не тільки збирати і зберігати, але й виробляти та поширювати інформацію. Інформаційна функція бібліотеки набуває сьогодні нового аспекту, оскільки не тільки сама бібліотека перетворюється на сучасне інформаційне середовище, але й допомагає стати таким і навчальному в цілому для ефективного досягнення загальної мети – всебічного розвитку дитини як особистості та її адаптації в соціумі шляхом інтенсивного інформаційного насичення. У зв’язку з цим цілком зрозумілим є той факт, що шкільна бібліотека повинна йти в руслі тих змін, що відбуваються в країні, плекати новий образ бібліотеки, допомагати користувачам творити новий світ.
Намагаємося перетворити шкільну бібліотеку в дійсно інформаційний, культурний, освітній центр, де б учні, вчителі мали можливість підвищити свій культурний рівень, поглибити і розширити знання.
Основні функції шкільної бібліотеки
- Освітня – підтримувати та забезпечувати освітні цілі, сформовані в концепції школи та її програмі.
- Інформаційна – формувати у учнів навички незалежного бібліотечного користувача: навчати користуватися носіями інформації, пошуком, добором та критичній оцінці інформації.
- Культурна – сприяти формуванню особистості учнів засобами культурної спадщини,формами і методами індивідуальної та масової роботи
Основні завдання і напрямки роботи
шкільної бібліотеки
у 2022/2023 навчальному році:
- Сприяти навчально-виховному процесу.
- Удосконалювати традиційні і запроваджувати нові бібліотечні технології.
- Підвищувати педагогічну та методичну майстерність вчителів шляхом популяризації педагогічної літератури та інформації про неї.
- Виховувати бережливе ставлення до шкільних підручників та книги.
- Розширювати асортимент бібліотечно-інформаційних послуг.
- Вести системну роботу з боржниками бібліотеки.
- Формувати в учнів уміння самостійно працювати з книгою, заохочувати їх до здобуття знань, до навчання; розвивати допитливість, активність і самостійність мислення, потребу постійно працювати з книгою.
1.Забезпечення комфортних і безпечних умов навчання і праці. Створення оптимальних умов для забезпечення права громадян на здобуття повної загальної середньої освіти
№ з/п |
Заходи |
Термін виконання |
Відповідальний |
Відмітка про виконання |
1. |
Вжити невідкладних заходів для оперативної доставки підручників, посібників та іншої нав чальної літератури, передбаченої в переліку Міністерства освіти і науки України на 2022/ 2023 н.р., та організації їх розподілу серед учнів. |
Серпень-вересень 2022 року |
Коваленко Є.К. Морозова К.І. |
2. Заходи щодо запобігання всім видам дитячого травматизму
Забезпечення матеріально-технічною базою закладу освіти щодо запобігання
всім видам дитячого травматизму
1. |
Організувати роботу щодо забезпечення закладу наочністю, посібниками, мето-дичною літературою з питань профілактики всіх видів дитячого травматизму, профілак-тики безпеки життєдіяльності. |
До 01.09.2022 |
Морозова К.І. |
||
3.Заходи щодо формування навичок здорового способу життя |
|||||
1. |
В шкільній бібліотеці оформити постійно діючу виставку про шкідливість наркоманії, алкоголізму, тютюнопаління |
Протягом року |
Морозова К.І |
||
4. Організація роботи шкільної бібліотеки як простору інформаційної взаємодії та соціально-культурної комунікації учасників освітнього процесу |
||||||
Організація екскурсій для учнів 1-х та 5-х класів, знайомство з фондом. |
вересень |
Морозова К.І. |
||||
Звірити читацькі формуляри зі списками учнів по класах та списком працюючих педагогів. |
вересень |
Морозова К.І. |
||||
Під час переєрестрації читачів виявити їхні інтере-си до певних тем, інформаційні потреби, провести бесіду про правила користування бібліотекою. |
вересень |
Морозова К.І. |
||||
Проаналізувати попит на літературу програмних творів. |
Протягом року |
Морозова К.І. |
||||
Інвентаризація фонду підручників в Курс-школа |
вересень |
Морозова К.І. |
||||
Проведення рекомендаційних бесід з учнями під час видачі літератури. |
Протягом року |
Морозова К.І. |
||||
Проведення бесід про прочитану книгу: „Від чи-тання книг –до читання медіатекстів” |
Протягом року |
Морозова К.І. |
||||
Проведення консультацій з вибору літератури біля книжкових полиць |
Протягом року |
Морозова К.І. |
||||
Правила спілкування з книгою. Гігієна читання |
Протяг року |
Морозова К.І. |
||||
Взаємодія шкільної бібліотеки з педпрацівниками: 1. Інформаційне забезпечення вчителів новинками літератури, що надійшли до бібліотеки; а) випуск інформаційних списків; б) інформація про надходження нових підручників, програмної літератури, літератури з позакласного читання, методичної літератури. |
Протягом року |
Морозова К.І. |
||||
Спільна робота шкільної бібліотеки та педагогіч-ного колективу щодо збереження фонду підручників:
|
Протягом року |
Морозова К.І. |
||||
Проведення разом з учителями масових заходів щодо популяризації книги та читання. |
Протягом року |
Морозова К.І |
||||
Проведення разом з учителями занять щодо попу-ляризації бібліотечно-бібліографічних знань |
Протягом року |
Морозова К.І |
||||
Організація книжкових виставок, оглядів літерату-ри, що сприяють удосконаленню навчально-вихов-ного процесу. |
Протягом року |
Морозова К.І |
||||
Надання читачам кваліфікованої допомоги в добо-рі літератури про історію України, історію рідного краю |
Протягом року |
Морозова К.І |
||||
Інформаційно-бібліографічна робота |
||||||
1. Перше відвідування бібліотеки. Подорож бібліотекою. Знайомство з «книжковим домом». Поняття «читач», «бібліотека»,«бібліотекар». |
Вересень 1 клас |
Морозова К.І |
||||
2. Основні правила користування бібліотек-кою. Як самому записатися до бібліотеки. Як само-му вибрати книгу. |
Вересень 2 клас |
Морозова К.І |
||||
3. Основні правила і вміння поводження з книгою. Формування у дітей дбайливого ставлення до книги. Ознайомлення з правилами спілкування й поводження з книгою. Навчання вмінню обгор-нути книгу, простішому ремонту книг. класи. |
Жовтень 3 класи |
Морозова К.І |
||||
4. Роль і значення бібліотеки. Поняття «абонемент», «читальний зал». Розміщення книг на полицях, самостійний вибір книг. 5. Структура книги. Хто і як створює книги. З чого складається книга. Обкладинка. Палітурка. 6. Газети та журнали. Поняття про газету і журнал. Стаття, замітка, журналіст, кореспондент, редактор. |
Грудень 4 класи Січень 5 класи Лютий 6 класи |
Морозова К.І |
||||
7.Структура книги. Поглиблення знань про структуру книги (титульна сторінка, зміст, перед-мова, післямова). |
Березень 7 класи |
Морозова К.І |
||||
8. Вибір книг у бібліотеці. Перше знайомство з каталогом. Що таке каталог і навіщо він потріб-ний у бібліотеці. Коли потрібно до нього зверта-тись. Титульна сторінка і каталож на картка, їхній взаємозв’язок. Шифр книги. |
Травень 8 класи |
Морозова К.І |
||||
Тема 9. Твої перші енциклопедії., словники, довід-ники. Уявлення про словник, довідник, енцикло-педію. Структура довідникової літератури: алфа-вітне розташування матеріалу, алфавітні покажчи-ки, предметні покажчики. |
Протягом року |
Морозова К.І |
||||
Тема 10. Похвала книзі. Залучити дітей до читання, розповісти про роль книги в житті суспільства і формуванні визначних людей, дбайливому став-ленні до книги. Тема 11. Як побудована книга. Анотація, передмо-ва, післямова, зміст, словник. Використання знань про структуру книги під-час вибору книги, роботи з нею. Тема 12. Вибір книг у бібліотеці. Бібліотечний ка-талог, картотека, бібліографічні покажчики, тема-тичні списки літератури. Титульна сторінка книги і каталожна картка. Шифр. Основні підрозділи. Розташування карток у каталозі і книг на полиці. |
Протягом року |
Морозова К.І |
||||
Тема 13. Записи про прочитане. Щоденник читан-ня, відгуків. Навчання правил ведення щоденника читання і написання відгуку на книгу. Відгук – ус-відомлена думка о книзі. 3-4 класи |
Протягом року |
Морозова К.І |
||||
Тема 14. Довідниково-бібліографічний апарат біб-ліотеки: структура, призначення. Алфавітний і сис-емний каталоги. Алфавітно-предметний покажчик. Довідкова література. Енциклопедії: універсальні, галузеві. Пошук літератури за допомогою систематичного каталогу. Тема 15. Інформаційний пошук літератури для реферата. Вміти самостійно вести інформаційний по-шук літератури дляреферату, знати методи інфор-маційного пошуку. Чітко знати структуру реферату і вміти грамотно його оформляти. 5-7 класи |
Протягом року |
Морозова К.І |
||||
Оновити наочність із культури читання, правил користування книгою, каталогами, картотеками: Вивішати інформаційні вісники свят |
Протягом року |
Морозова К.І |
||||
Оновити тематичні полиці |
вересень |
Морозова К.І |
||||
Краєзнавча робота |
||||||
Продовжувати вести краєзнавчу картотеку |
Протягом року |
Морозова К.І |
||||
Поповнити папки новою інформацією про рідний край |
||||||
Пропаганда літератури шляхом проведення масових заходів спільно з педагогічним колективом |
||||||
До дня проголошення незалежності України: книжкова виставка „Шлях до незалежності” |
Серпень |
Морозова К.І |
||||
День Державного прапору. |
Серпень |
Морозова К.І |
||||
Міжнародний день читання електронних книжок у вільному доступі. Електронні підручники |
Вересень |
Морозова К.І |
||||
Виставка «Ласкаво просимо до Країни Знань» |
01.09 |
Морозова К.І |
||||
До дня грамотності гра «Перевір себе» |
08.09. |
Морозова К.І |
||||
Виставка «Зі спортом по життю» |
10.09. |
Морозова К.І |
||||
Виставка –заклик «Хай буде мир на всій Землі» |
21.09 |
|||||
Всеукраїнський день бібліотек. Екскурсії, бесіди в бібліотеці про користь читання, про історію створення бібліотек. |
Вересень |
Морозова К.І |
||||
Жовтень – Міжнародний місяць шкільних бібліотек ( за окремим планом) |
жовтень |
Морозова К.І |
||||
Виставка літератури до Дня козацтва «Їм у віках судилося безсмертя» |
14.10 |
Морозова К.І |
||||
Допомога в підготовці заходів до святкування Дня вчителя. |
Жовтень |
Морозова К.І |
||||
Виставка «Ти найпрекрасніше на світі, Чорне море» |
28.10 |
Морозова К.І |
||||
День української писемності та мови. Бесіди та інші заходи згідно з планом роботи школи. |
Листопад |
Морозова К.І |
||||
День пам’яті Преподобного Нестора – Літописця. |
09.11 |
Морозова К.І |
||||
«Наукові досягнення» - виставка до дня науки |
10.11 |
Морозова К.І |
||||
Огляд літератури до150-річчя Богдана Лепкого |
листопад |
Морозова К.І |
||||
110 років Андрія Малишко Книжкова виставка |
листопад |
Морозова К.І |
||||
Всесвітній день інформації. Бесіди. |
27.11 |
Морозова К.І |
||||
Допомога класним керівникам у проведенні бесід з питань техніки безпеки, охорони здоров’я і життя дітей. |
листопад |
Морозова К.І |
||||
Тематичний тиждень «Бережи книгу». Виставки нових дитячих книжок та підручників. |
листопад |
Морозова К.І |
||||
День пам’яті жертв голодомору.Фото-виставка |
26.11 |
Морозова К.І |
||||
Огляд літератури до 130 річчя з дня народження Миколи Куліша (1892–1937). |
грудень |
Морозова К.І |
||||
Виставка-знайомство до Дня Збройних сил України. |
грудень |
Морозова К.І |
||||
Постійна поличка діячів культури. |
Протяг. року |
Морозова К.І |
||||
День Святого Миколая. Надання допомоги клас-ним керівникам. |
19.12. |
Морозова К.І |
||||
Міжнародний день прав людини. Вечір запитань і відповідей. |
грудень |
Морозова К.І |
||||
Виставка «Від історичної злуки – до омріяної злагоди» (до Дня Соборності України) |
січень |
Морозова К.І |
||||
|
січень |
Морозова К.І |
||||
Огляд літератури «Герої Крут. Незламність духу української моло-ді» (до Дня пам'яті Героїв Крут) |
січень |
Морозова К.І |
||||
Огляд новинок літератури |
лютий |
Морозова К.І |
||||
«Моя мова – моя гордість!» (до Міжнародного дня рідної мови) Огляд творів |
21.12 |
Морозова К.І |
||||
Початок війни росії проти України |
24.02 |
Морозова К.І |
||||
«Зима, що нас змінила» (до Дня вшанування учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті героїв Небесної Сотні) |
27.02. |
Морозова К.І |
||||
«Ти – жінка, і ти цим права» (до Міжнародного дня прав жінок і миру) |
березень |
Морозова К.І |
||||
Допомога в підборі матеріалів до Міжнародного жіночого дня. Вірші, пісні, розмальовки про маму. |
березень |
Морозова К.І |
||||
«Гордість України – Тарас Шевченко» Вшановуємо творчість Т. Г. Шевченка. |
березень |
Морозова К.І |
||||
Всеукраїнський тиждень дитячого читання(за окремим планом). |
березень |
Морозова К.І |
||||
Всесвітній день поезії. Читання віршів улюблених поетів. |
березень |
Морозова К.І |
||||
Всесвітній день здоров’я. Виставка. |
07.03 |
Морозова К.І |
||||
Всесвітній день книги і авторського права. Бесіди. |
23.03 |
Морозова К.І |
||||
День Чорнобильської трагедії. «Чорнобиль – довгий слід трагедії» |
26.03. |
Морозова К.І |
||||
Огляд літератури до 150- річчя з дня народження Павла Скоропадського (1873–1945), державного, політичного і військового діяча, гетьмана Української Держави. |
травень |
Морозова К.І |
||||
Виставка «День сім’ї». |
15.04 |
Морозова К.І |
||||
Бесіди, виставки про діячів культури. |
березень |
Морозова К.І |
||||
Продовжити надання допомоги вчителям-пред-метникам у роботі з обдарованими дітьми (добір літератури, підручників, довідкового матеріалу). |
Протягом року |
Морозова К.І |
||||
Бібліотека – педагогам |
||||||
Доповідь на педагогічній раді про стан бібліотеч-ного фонду на новий навчальний рік. |
Протягом року. |
Морозова К.І |
||||
Добір та огляд літератури для проведення першого уроку. |
вересень |
Морозова К.І |
||||
Забезпечити вчителів підручниками та методични-ми матеріалами. |
серпень |
Морозова К.І |
||||
Провести огляд нових надходжень до бібліотеки |
Протяг. року |
Морозова К.І |
||||
Спільно з класними керівниками провести бесіди на батьківських зборах про відповідальність за збереження книг, підручників. |
Протягом року |
Морозова К.І |
||||
Провести огляд літератури для класних керівників (теми для класних годин). |
Протягом року |
Морозова К.І |
||||
Разом із учителями української та зарубіжної літератури скласти списки програмових творів по класах, виходячи з вимог програм та наявності книг у бібліотеці. |
Протягом року |
Морозова К.І |
||||
Проводити огляд педагогічних сайтів |
Протяг. року |
Морозова К.І |
||||
Готувати добір матеріалів до всіх педрад. Надавати допомогу в підготовці масових заходів. |
Протягом року |
Морозова К.І |
||||
Зробити аналіз читання дітей початкових класів та його результати довести до відома класних керів-ників, виділити групу читачів зі слабкою технікою читання. |
Протягом року |
Морозова К.І |
||||
Робота з батьками |
||||||
Інформувати батьків про читання книг учнями, розповідати про вимоги до користування підручни-ками, про культуру читання. |
Протягом року |
Морозова К.І |
||||
Оновити книжкові виставки:
|
Протягом року |
Морозова К.І |
||||
У міру надходження інформувати про нові надход-ження підручників. |
Протягом року |
Морозова К.І |
||||
Менеджмент і маркетинг бібліотеки |
||||||
Управління бібліотекою(облік роботи, підготовка планово-звітної документації). |
Протягом року |
Морозова К.І |
||||
Перспективний план роботи на 2022-2023 н.р. |
червень |
Морозова К.І |
||||
Звіт про роботу бібліотеки (текст., цифровий). |
червень |
Морозова К.І |
||||
Інвентариз. бібліотечного фонду підручників. |
червень |
Морозова К.І |
||||
Звіт про одержану літературу у 2022-2023 році |
червень |
Морозова К.І |
||||
Щоденний статистичний облік. |
Протяг року |
Морозова К.І |
||||
Рейд «Підручник» 1сем:12.09.2022; 11.10.2022; 16.11.2022; 15.12.2022 2 сем: 21.01.23; 13.02.23; 14.03.23; 12.04.23; 18.05.2023 р |
Протяг року |
Морозова К.І |
||||
Адміністративно-господарська діяльність (достав- ка підручників, отримання періодичних видань, придбання бібліот техніки, канцтоварів) |
Протягом року |
Морозова К.І |
||||
Систематично пiдвищувати свою професiйну ква-лiфiкацiю: в методичному об'єднаннi, на семiна-рах, шляхом самоосвiтньої роботи, а також вивчен ня досвiду iнших бiблiотек мiста, областi,країни. |
Протягом року |
Морозова К.І |
||||
Впроваджувати прогресивнi методи i форми робо- ти, використовуючи досвід роботи бібліотекарів інших міст. |
Протягом року |
Морозова К.І |
||||
Підвищувати комп’ютерну грамотність. |
||||||
Організація книжкових фондів, каталогів |
||||||
Обробка, облік, розміщення нових надходжень |
Протяг. року |
Морозова К.І |
||||
Підготовка актів на списання загубленої літерату-ри, застарілої. |
протягом року |
Морозова К.І |
||||
Провести інвентарізацію фондів художньої літера-тури та підручників. |
травень |
Морозова К.І |
||||
Робота з фондом шкільних підручників. |
протягом року |
Морозова К.І |
||||
а) Привезення і обробка нових підручників, вив-чення фонду підручників на предмет придатності їх для використання в поточному навчальн. році; |
||||||
б) Вивч. стану забезпечення учнів підручниками; |
||||||
в) Підготовка актів на списання загублених за минулий рік підручників |
||||||
Ведення всіх форм обліку фонду підручників. |
Прот. року |
Морозова К.І |
||||
Придбання літератури |
Прот. року |
Морозова К.І |
||||
Здійснення обліку (сумарного та індивідуального), технічної обробки, каталогізації, розміщення всіх видів видань, що надійшли до бібліотеки |
протягом року |
Морозова К.І |
||||
Оформлення „Журналу обліку літератури, що прийнята замість загубленої”. |
протягом року |
Морозова К.І |
||||
Систематичне здійснення розстановки літератури за таблицями УДК |
протягом року |
Морозова К.І |
||||
Оновлення поличних роздільників. |
протяг року |
Морозова К.І |
||||
Робота з фондом підручників |
||||||
Проаналізувати забезпеченість учнів підручника-ми, на підставі чого дати замовлення на їхнє отри-мання. |
серпень вересень |
Морозова К.І |
||||
Виступ-інформація на серпневій нараді про стан забезпечення підручниками учнів школи. |
серпень |
Морозова К.І |
||||
Провести видачу підручників через класних ке-рівників. |
червень |
Морозова К.І |
||||
Провести по класах бесіди про бережливе ставлен-ня до навчальної книги |
жовтень листопад |
Морозова К.І |
||||
Вести картотеку облікових карток фонду шкіль-них підручників згідно з інструкцією. |
протягом року |
Морозова К.І |
||||
Занесення фонду підручників до електронної кар-тотеки |
протягом року |
Морозова К.І |
||||
Організувати збір підручників у кінці року. |
травень |
Морозова К.І |
||||
Вести своєчасну обробку та облік нових надходь-жень підручників. |
протягом року |
Морозова К.І |
||||
Вилучити та списати застарілі підручники, офор-мити надходження нових підручників, отриманих на заміну загубленим. |
протягом року |
Морозова К.І |
||||
Обслуговування учнів згідно з розкладом роботи бібліотеки. |
постійно |
Морозова К.І |
||||
Огляд читацьких формулярів з метою виявлення боржників. |
щомісяця |
Морозова К.І |
||||
Проведення бесід із новоприбулими читачами про правила поведінки в бібліотеці, про культуру чи-тання книг і журнальної періодики. Оформлення стенда-рекомендації; бесіда про відповідальність за нанесений збиток книзі, підручнику, журналу. |
постійно |
Морозова К.І |
||||
Інформувати класних керівників про читання і відвідування бібліотеки кожним класом. |
двічі на семестр |
Морозова К.І |
||||
Рекомендувати художню літературу і періодичні видання згідно з віковими категоріями кожного читача. |
постійно |
Морозова К.І |
||||
«Читання влітку із захопленням» - добір рекомен-даційних списків літератури для додат. вивчення предметів історії, літератури, географії, біології. |
травень |
Морозова К.І |
||||
«Щоб легше було вчитися» - добір списків літера-тури на літо за творами, що будуть вивчатися в наступному році. |
травень |
Морозова К.І |
||||
Підбиття підсумків руху фонду. Діагностика за-безпеченості учнів школи підручниками і навчаль-ними посібниками на 2022/2023 н. рік. |
вересень |
Морозова К.І |
||||
Складання бібліографічної моделі комплектування фонду навчальної літератури: а) робота з катало-гами, тематичними планами видавництва, перелі-ками підручників і навчальних посібників, реко-мендованих Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України, регіональним комплектом під-ручників; б) складання спільно з учителями-пред-метниками замовлення на підручники з урахуван-ням їх вимог |
листопад грудень |
Морозова К.І |
||||
Складання звітних документів, |
Протяг року |
Морозова К.І |
||||
Приймання та видача підручників. |
Вересень, червень |
Морозова К.І |
||||
Інформування вчителів та учнів про нові надход-ження підручників і навчальних посібників. |
вересень |
Морозова К.І |
||||
Проведення роботи із збереження навчального фонду (рейди по класах із підбиттям підсумк.). |
двічі на рік |
Морозова К.І |
||||
Робота із резервним фондом підручників:
|
вересень-жовтень |
Морозова К.І |
||||
Ведення картотеки «Підручники і навчальні посіб-ники». |
протягом року |
Морозова К.І |
||||
Поповнення постійно діючої виставки «Підручник – твій помічник і друг». |
протягом року |
Морозова К.І |
||||
Своєчасна обробка та реєстрація літератури, що надходить. |
за надходь-женням |
Морозова К.І |
||||
Забезпечення вільного доступу у бібліотечному інформаційному центрі. |
постійно |
Морозова К.І |
||||
Видача видань читачам. |
постійно |
Морозова К.І |
||||
Дотримання правильної розстановки фонду на стелажах. |
постійно |
Морозова К.І |
||||
Систематичне спостереження за своєчасним по-верненням до бібліотечно-інформаційного центру виданих видань. |
кінець семестру |
Морозова К.І |
||||
Ведення роботи по збереженню фонду. |
постійно |
Морозова К.І |
||||
Створення і підтримка комфортних умов для робо-ти читачів. |
постійно |
Морозова К.І |
||||
Робота по дрібному ремонту художніх видань, ме-тодичної літератури і підручників із залученням активу бібліотеки та учнів |
постійно |
Морозова К.І |
||||
Періодичне списання фонду з урахуванням вет-хості і морального зносу. |
Вересень, грудень |
Морозова К.І |
||||
Оформлення нових роздільників: роздільники на поличках за темами й класами; у книгосховищі; -за новими розділами, за алфавітом із портретами письменників. |
протягом року |
Морозова К.І |
||||
Своєчасно інформувати читачів про проведені заходи на сайті школи |
протягом року |
Морозова К.І |
||||
Оформити звіт за минулий рік про виконану робо-ту та ознайомити читачів із звітом. |
червень |
Морозова К.І |
||||
Робота бібліотеки, спрямована на допомогу громадським та творчим об’єднанням школярів |
||||||
Визначити заходи бібліотеки, спрямовані на допомогу гурткам, які працюють у школі. |
жовтень |
Морозова К.І |
||||
План роботи гуртка „Ляльковий театр” |
вересень |
Морозова К.І |
||||
Провести екскурсію до сільської бібліотеки. |
грудень |
Морозова К.І |
||||
Проводити консультації з ремонту книг. |
5-6 класи |
Морозова К.І |
||||
Оновлення стенду „Як берегти книгу”. |
Протяг. року |
Морозова К.І |
||||
Проводити дрібний ремонт книг. |
Протяг. року |
Морозова К.І |
||||
Роботу бібліотечного активу та ради бібліотеки спрямувати на оволодіння навичками технічної об-робки книг. |
протягом року |
Морозова К.І |
||||
Залучити актив до проведення масових заходів, оформлення книжкових виставок, тематич. тижнів. |
протягом року |
Морозова К.І |
||||
Створити актив бібліотеки. |
вересень |
Морозова К.І |
||||
Силами активу проводити ремонт книг, рейди з перевірки стану підручників |
протягом року |
Морозова К.І |
||||
Залучити актив до роботи на абонементі при видачі книг, підбору книг для читачів. |
протягом року |
Морозова К.І |
||||
Формування та забезпечення реалізації політики академічної доброчесності
1 |
Вебінар «Культура академічної доброчеснос-ті: роль бібліотек» |
Березень 2023 |
Морозова К.І. |
|
2 |
Книжкова виставка «Охорона інтелектуальної власності та запобігання поширенню плагіа-ту», присвячена Міжнародному дню інтелек-туальної власності (квітень-травень 2023 р) |
Квітень 2023 |
Морозова К.І. |
Бібліотекар школи К.І.Морозова